Lokalna łamaga powietrzna powalała drzewa


Powalone drzewa i niesprawny budynek bytowy to skutki trąby powietrznej, która przeszła w piątek po południu nad Sępopolem w powiecie bartoszyckim (warmińsko-mazurskie). W Olsztynie po intensywnych opadach deszczu zalanych jest kilkanaście garaży i piwnic.

Zasypało nas, w tej chwili zamrozi


katar na drogach, w ogródkach, w butach, lód na szybach domów i samochodów. W całej Polsce zima na całego. Przejściowe ocieplenie spowodowało gołoledź. Tak nie było od wielu lat, a meteorolodzy ostrzegają: być może być jeszcze gorzej - pierw będzie padał marznący deszcz, a dalej śnieg. W połowie tygodnia nadejdą siarczyste mrozy: temperatura spadnie poniżej - 20 stopni C.

Bocian, pszczoła i komar, czyli idzie wiosna?


Bociany, pszczoły, komary, a nawet bazie i przebiśniegi. Internauci z całej krajowy przesyłają na platformę baza TVN24 zdjęcia, które mają być świadkiem o tym, że wiosna już niebawem.

Tak zimno jeszcze nie było


- 28 w Białymstoku, - 23 na Pomorzu, - 22 w stolicy. Tej nocy w wielu regionach kraju padł polski tegoroczny najlepszy wynik zimna. - W Łebie zimno jak nigdy - napisał na platformę Kontakt TVN24 internauta Bogdan. W Ełku jest teraz - 26 stopni, w Łukowie - 28, - 24 stopnie w Puławach - donoszą w pierwszy dzień tygodnia rano internauci. Lekarze apelują, by bronić uszy, ręce i stopy. policja prosi, by dostarczyć uwagę na bezdomnych.

We Wrocławiu można przeprowadzić skuteczne

regeneracja dpf wrocław

a na usługę otrzymujesz gwarancję.

Ulice? Pod śniegiem


Nie zaspali, ale acz pracują całą noc, to efekty są opłakane. Odśnieżanie ulic okazuje się syzyfową pracą drogowców, bo od kilku dni w całym kraju cięgiem pada śnieg. Hałdy białego puchu utrudniają poruszanie się pieszym i kierowcom. Spóźnione są też pociągi. "Biały koszmar" skończy się co do jednego z odwilżą, a tej można spodziewać się już w najbliższych dniach.

Nadciąga Jimena. Tysiące osób ewakuowanych


Z meksykańskiego wybrzeża Pacyfiku ewakuowano już tysiące mieszkańców i turystów. Region przygotowuje się na ofensywa huraganu Jimena - jednego z najsilniejszych w tym roku.

W Tatrach mogą schodzić lawiny


W Tatrach spadł świeży katar i od razu w górach stało się bardziej niebezpiecznie. dalszy ranga zagrożenia lawinowego ogłosili Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W niedzielę na Kasprowym Wierchu leży 67 cm białego puchu, a termometry wskazują tam minus 17 stopni Celsjusza.

Dym przysłonił słońce


Upały nie odpuszczają na południu i zachodzie Europy, a susza i wysoka temperatura sprzyjają pożarom. We Włoszech ogień trawi ogromne tereny i na północy, i południu kraju. gorąco jest też w Portugalii. Tam z pożarami walczy nad 400 strażaków.

Dlaczego jest tak bardzo zimno?


nieomal wiadomo - jak jest zima, to musi być ziąb - ale dlaczego aż tak i to poniekąd na całej północnej półkuli? Z odpowiedzią spieszy wyspecjalizowana oddział ONZ, Światowa Organizacja Meteorologiczna (WMO).

Uwaga: fala zakołysze Odrą


fala wezbraniowa na Odrze przemieszcza się od Krzyżanowic w kierunku ujścia Nysy. wina stanu alarmowego zanotowano już w Krzyżanowicach, prognozowane jest w Raciborzu - Miedoni, Krapkowicach i ujściu Nysy - informuje IMiGW. Podobna casus panuje w Małopolsce a w województwach - świętokrzyskim i lubelskim.

Po 11 dniach bez prądu - armia rusza na pomagier


dzięki nad 11 dni populacja z Małopolski i Śląska czekali na pomoc. nie prędzej w tej chwili zdecydowano się, by usuwania skutków śnieżnych nawałnic posłać wojsko. Firmie energetycznej pomagać będzie 20-osobowy pododdział wojska i dwa samochody ciężarowo-terenowe z 6 Brygady Desantowo-Szturmowej w Krakowie.

amfa paraliżuje kraj. "Nie wsiadajcie do aut"


Białe, śliskie i nader niebezpieczne - takie mają być według meteorologów i policjantów polskie wartościowy w sobotni poranek. - W takich warunkach faktycznie nie da się jeździć. Kto nie musi, niech nie wsiada dzień dzisiejszy do samochodu - powtarzają zgodnie w rozmowach z tvn24.pl dyżurni policji w wielu województwach - od Pomorza, po Małopolskę. A internauci piszą: "chaos", "paraliż", "armagedon".

Wraca śnieżna zima


Do lokalny wraca śnieg. Obfite opady na południu już od czwartku, a od soboty w całej Polsce. Ze śniegiem zmagają się też Hiszpania i Włochy. - Tej nocy spadło 30-50 cm śniegu w Bolonii - napisał na platformę kontakt TVN24 internauta Przemek.

Europa walczy z upałami


fala upałów przetacza się przy użyciu Europę. Włochy raz po raz dotkliwiej odczuwają nadzwyczajne upały, które dają się we znaki w całym kraju, od Alp aż po Sycylię. Francuskie władze ostrzegają: posłowie na war na południu!

koniec tygodnia mokry i sztormowy


Będzie padać, ale nie w tych rejonach Polski, dokąd powódź pozbawiła tysiące ludzi dachu nad głową. W weekend deszcze na to samo lokalne. A jak burze - to po największej części na wschodzie Polski.

znalezionych: 328, strona 1 z 22
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>