Trzej Królowie wchodzą z orszakiem do stolicy


Żonglerzy, anioły na szczudłach, dzieci w przebraniach giermków, dworzan i rycerzy natomiast setki warszawiaków ruszą w niedzielę we właściwym czasie w samo południe w kolorowym Orszaku Trzech Króli. Wielkie jasełka zorganizowane zostaną w stolicy inny raz. Na czele trzech barwnych orszaków: europejskiego, afrykańskiego i azjatyckiego – stanie arcybiskup Kazimierz Nycz.

Cymański i Arłukowicz debiutują w kasynie


Bartosz Arłukowicz (SLD), Joanna Mucha (PO), Tadeusz Cymański (PiS) i Paweł kowal (PiS) to przeciwnie czwórka z kilkudziesięciu aktorów-amatorów którzy wezmą udział w dziesiątej już tradycyjnej krakowskiej Reality Shopka Szoł. Niektórzy narzekają, że mieli za troszkę czasu na przygotowanie. – 15 godzin przesłuchań i przy użyciu tydzień nie zaśpiewałem ani razu – żali się Arłukowicz, na co dzień śledczy komisji hazardowej.

Będzie bomba?


Janda, Kayah, Górniak, Madonna i... polscy politycy. Oto niektórzy bohaterowie książki, której propozycję napisania otrzymał Robert Kozyra.

Ben Affleck i Katie Holmes na festiwalu Sundance


Kto pojawi się na festiwalu kina niezależnego w Sundance? pomiędzy innymi Ben Affleck, Katie Holmes, raper 50 Cent oraz gwiazdy "Zmierzchu": Kristen Stewart i Dakota Fanning. Festiwal, którego szefem i pomysłodawcą jest Robert Redford, odbędzie się w dniach 21–31 stycznia 2010 w park City.

Znacie jakieś sklepy, gdzie kupię

zaproszenia ślubne

rustykalne i wykonywane ręcznie?

"Dama z łasiczką" przyjechała do Warszawy


Jeden z najważniejszych obrazów światowej kultury w Warszawie. "Damę z Grosnostajem" Leonarda da Vinci, znajdującą się na codzień w Muzeum Czartoryskich można patrzeć od 17. do 30. maja w Zamku Królewskim. jak jeden mąż z nią z remontowanego krakowskiego muzeum przyjechało kilkanaście innych eksponatów.

Noc ze Słowackim i nie ale wręcz


rzędu czterdzieści teatrów i grup teatralnych, imprezy plenerowe, pokazy specjalne, premiery - noc z 18 na 19 czerwca w Krakowie będzie świętem miłośników teatru. Organizatorzy Nocy Teatrów zachęcają do odbierania darmowych wejściówek.

Golizna, kopulacja i śmiech. inaczej o czym myśli 13-latek


"Hardkorowe wielbłądy!" - cieszy się 13-letni Flau na widok kopulujących zwierząt. Jest bohaterem kreskówki autorstwa duńskiego laureata Oscara Martina Strange-Hansena. twórca za rządowe kapitał proch pokazać o czym myślą dzieci w wieku 10-13 lat. Wyniki dają do myślenia. W "Pinly&Flau" są latające fekalia, nagie 40-latki i kopulujące wielbłądy.

arena czeka na Madonnę


arena i zaplecze są gotowe - ogłasza organizator i czeka na resztę sprzętu, kto przyjedzie z Madonną. Artystka już w sobotę da koncert na warszawskim Bemowie. doba później będzie obchodzić 51. urodziny.

film ze Stenką i Pszoniakiem w Cannes


Francusko-polski klisza fabularny "Robert Mitchum nie żyje" z Danuta Stenką i Wojciechem Pszoniakiem zostanie prezentowany na tegorocznym festiwalu w Cannes. Film, wyreżyserowany przez dwóch Francuzów - Oliviera Babinet i Freda Kihna - zostanie pokazany w festiwalowej sekcji "Critic's Week".

Oscar dla Bagińskiego? Znów ma szanse


Tomasz Bagiński znowu będzie się liczył w rywalizacji o Oscara. Jego "Kinematograf" znalazł się w gronie 10 półfinalistów, czyli filmów, z których jedna druga otrzyma nominacje do nagrody Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej.

"Para do życia" wygrała Doc Review


Finowie w saunie, inaczej "Para do życia" wygrał w konkursie głównym 7. edycji festiwalu filmów dokumentalnych Planete Doc Review w Warszawie.

flejtuchowaty Harry Brown


Niewesołe jest egzystencja staruszka, w zasadzie na brytyjskim paskudnym blokowisku. No, pewnie że emerytem jest Michael Caine - wtedy smutnie robi się miejscowej bandyterce. "Harry Brown", kompletnie gustowna kompozycja "Życzenia śmierci" i "Gran Torino" - od piątku w polskich kinach.

Więcej Shreka nie będzie


Dobra nowina dla przeciwników niekończących się serii filmów, zła dla miłośników wielkiego zielonego ogra - czwarta część przygód Shreka, która wejdzie na ekrany w maju tego roku, będzie ostatnim filmem tej serii.

bal na żegnaj zdjęcia The Beatles


To jedna z najbardziej rozpoznawalnych okładek płyt w historii muzyki. zdjęcie z "Abbey Road" nieśmiertelnych The Beatles kończy 40 lat. Z tej okazji w Londynie - przed chwilą na Abbey Road - świętowały setki fanów zespołu.

Ewa Ewart - walczy, buduje relacje, tworzy poruszające filmy


Czuję się wspaniale. To dla mnie szczególna nagroda, bo całokształt zaczęło się w Polsce - mówiła Ewa Ewart tuż po otrzymaniu nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego. Dziennikarka otrzymała wyróżnienie za szereg "Dokumenty Ewy Ewart" prezentowany jesienią 2008 roku na antenie telewizji TVN24.

znalezionych: 587, strona 1 z 40
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>