Polska walczy z korupcją


podług Transparency International Lechistan odnosi sukcesy w walce z korupcją. W rankingu 180 przebadanych pod tym kątem państw, nasz obrębek zajął 49. lokatę. W porównaniu z rokiem ubiegłym to promocja o 9 miejsc.

jest dozwolone rozdeptać trawniki


Deptanie trawników w parkach czy innych miejscach przeznaczonych do rekreacji nie będzie już karane. Kara za rozbiórka roślinności pozostaje bez zmian.

rządy zaciskają pasa


Na tym etapie rozwoju należy odciążyć premiera Tuska w jego dążeniu do zdobycia środków na zbudowanie kapitałochłonnej infrastruktury, która umożliwi nam zasadniczy ilość konkurencji z innymi krajami.

Nowe kryteria oceny wniosków o dotacje na e-biznes


Szczegółowe informacje dotyczące zakresu oceny merytorycznej wniosków o dofinansowanie, złożonych w roku 2010 będą znane zanim pierwszą tegoroczną rundą naboru wniosków.

Poszukuję firmy budowlanej, w ofercie której znajduje się

kompleksowa budowa Bydgoszcz

oraz oferta na domy energooszczędne. Interesują mnie tylko firmy z okolic Bydgoszczy, a najlepiej z samej Bydgoszczy.

Tusk znowu premierem?


Z nieoficjalnych ustaleń bezpośrednio i Dżungli politycznej wynika, że Tusk chciałby pozostać pierwszym premierem panującym przez dwaj kadencje. Te przypuszczenia sugerują rezygnację z walki o fotel prezydencki.

Krzesło roku dla Rostowskiego


Prof. Jacek Rostowski został laureatem nagrody Krzesło Roku 2009 przyznawanej przez "The Warsaw Voice".

Marek Jurek pisze list do premiera


"Przed trzema laty kwestionował Pan potrzebę potwierdzenia w Konstytucji prawa do życia od poczęcia jako prawa człowieka. Deklarował się Pan atoli w charakterze sympatyk 'obecnego kompromisu' w zakresie ochrony praw dzieci poczętych. Czy był to pojęcie dla Pana wiążący, realnie wpływający na Pana politykę w sprawach dotyczących prawa do życia czy na to samo taktyczny wykręt, użyty naprzeciw potwierdzeniu praw człowieka należnych ludziom od poczęcia?" - pyta Marek Jurek w liście do Donalda Tuska.

jadłospis kredytowa tylko w Aliorze i BGŻ


O kartę kredytową ostatnio coraz to trudniej. Z danych Komisji Nadzoru Finansowego wynika, że 12 proc. zadłużenia na kartach nie jest spłacane na czas. Banki zaostrzyły przeto kryteria udzielania kredytów na kartach.

PKP, alias czeskiego filmu tempo dalszy


spory kompetencyjne, polemiki pomiędzy przedstawicielami poszczególnych przedstawicieli spółek kolejowych i przyjemny stan bezruchu ze strony rządu Donalda Tuska. Kilkadziesiąt połączeń PKP nie wyjechało na szyny ku konsternacji i zdenerwowaniu pasażerów.

Kwaśniewski: IPN powinien być zlikwidowany


Aleksander Kwaśniewski oskarżył w czwartek władze nieistniejącego już Urzędu Ochrony Państwa o fałszerstwo. Według byłego prezydenta UOP przeniósł dane z jego rejestracji paszportowej związanej z wyjazdem do Moskwy w 1985r. do akt Alka . "Moim zdaniem władze Urzędu Ochrony Państwa, chcąc doprowadzić do czegoś w sprawie lustracji, zgłosiły fałszerstwo" oświadczył Aleksander Kwaśniewski w odpowiedzi na wskazanie winnego go o współpracę z SB.

mecyje z bąbelkami


Szampan jest jednym z najszlachetniejszych trunków. To tylko po niego sięga się w sąsiedztwie okazji świętowania ważnych wydarzeń w życiu, a wspólnie z kawiorem tworzy iście królewski duet. Kojarzy się z dobrą zabawą i luksusem, skutkiem tego w powszechnym użyciu są takie wyrażenia jak szampańska zabawa, błyskotliwy humor, szampańska noc czy szampańskie życie.

debet w złotówkach czy w walucie obcej?


Po kilku latach panowania franka szwajcarskiego na rynku kredytów hipotecznych casus w Polsce uległa znacznej zmianie. Z kilku powodów do łask wrócił lokalny złoty.

Złoty odreagowuje ostatnie umocnienie


Po silnym umocnieniu złotego, jakie mogliśmy przypatrywać się w ostatnich dniach, wczorajsza sesja przyniosła pewne odreagowanie.

złoty później traci


złoty stracił w czwartek 2,7 gr do dolara i 2,2 gr do euro w reakcji na pogorszenie nastrojów na rynkach finansowych i deprecjacja EUR/USD. O godzinie 17:35 przebieg USD/PLN testował liczba 2,8978 zł, a EUR/PLN 4,0723 zł.

Sondaż: PiS goni PO


Z najnowszego sondażu TNS OBOP wynika, że o ile wybory parlamentarne odbywały się w dalszy koniec tygodnia maja, na PO głosowałoby 47 proc. wyborców, a na PiS - 39 proc. Analizują notowania od marca protegowanie dla PO spadło o 12 pkt proc., a dla PiS - wzrosło aż o 15 pkt proc.

znalezionych: 2583, strona 1 z 173
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>