Dopłat do aut z LPG nie będzie


jeszcze w grudniu "Dziennik gazeta Prawna" zapowiadał wybór wprowadzenia rządowych dopłat go instalacji gazowych w naszych samochodach. dzień dzisiejszy rozwiewa te nadzieje: dopłat nie będzie, kapitał pójdą na biogazownie.

W powszechnej opinii Google zbiera tyle samo danych o każdym z nas, co mu dostarcza. Za każdym razem, gdy czegoś szukamy - dopisujemy do zbioru informacji o sobie kolejne linijki. dopiero co pojawia się sposób, by niemniej jednak trochę gigantowi Mountain View to utrudnić. Jeżeli 2009 był rokiem potężnej rządowej interwencji w prywatną gospodarkę i próby przeforsowania reformy zdrowotnej, to 2010 będzie nieraz odstawiania kraju od kroplówki i oceniania, co zadziałało, a co nie, w nadziei, że tego drugiego było mniej. Od roku systematycznie rośnie zapędy funduszami inwestycyjnymi. Podpowiadamy jak doprowadzić do realizacji przemyślanego wyboru.WZA Asseco Poland, zwołane na 26 kwietnia, podejmie uchwałę w sprawie wypłaty dywidendy z zysku za 2009 r. w wysokości 1,47 zł na akcję. Proponowany dzień rokowania prawa do dywidendy to 25 czerwca, a dwadzieścia cztery godziny wypłaty dywidendy 2 lipca - podało Asseco Poland w projektach uchwał na walne. Republikanie zablokowali w poniedziałek wieczorem w Senacie prace nad reformą systemu finansowego, która ma łagodzić kryzysom w tym sektorze, takim jak jesienią 2008 r. Aktywa zgromadzone w otwartych funduszach emerytalnych wzrosły w kwietniu o 4,8 mld zł, czyli o 2,5 proc., do 196,5 mld zł - podały w aporcie Analizy Online.

W Stanach Zjednoczonych podano informacje o PKB za drugi kwartał - informuje stacja TVN CNBC Biznes.

Do zmienności nastrojów inwestorów zdążyliśmy się już przyzwyczaić, zwłaszcza obserwując to, co dzieje się na Wall Street. dzisiaj jednak zmienność ta udzieliła się głównym parkietom europejskim i warszawskiej giełdzie. dzień wczorajszy już na zdecydowanej większości europejskich parkietów zagościła wyraźniejsza przecena. Słabsza sesja w USA natomiast behawior kontraktów amerykańskich sugerujące dalszą zniżkę na początku notowań, były elementami, które spowodowały, że już na otwarciu najważniejsze indeksy naszego kontynentu zaliczyły spadki.

Kamiński, Karpiński, Obłękowski i Papierak - to najpoważniejsze kandydatury na stanowisko prezesa PKO BP wskazywane przy użyciu "Puls Biznesu". . Ich szanse - zdaniem gazety - wydają się równe. Po wystarczająco burzliwym i pełnym emocji tygodniu, inwestorzy powracają na parkiet. Rynek potrzebuje uspokojenia sytuacji i miejmy nadzieję, że bieżące sesje będą ukojeniem na handlujących. Jest to szczególny tydzień, gdyż poprzedza dzień Świętego Mikołaja, jaki winien donieść profity aktywnym członkom giełdy. Ropa naftowa jest wyceniana podczas tej sesji poniżej 86 USD za baryłkę w USA, ale tworzywo lekko drożeje - podają maklerzy.Wiceminister finansów Elżbieta Chojna-Duch dostała propozycję kandydowania do nowej Rady Polityki Pieniężnej i przyjęła ją - poinformowało PAP źródło związane z wyborem nowej RPP. Na poprawę salda rachunku bieżącego w IV kwartale 2009 największy działanie pył spodni brak obrotów towarowych - ocenia Paweł Michalik, wice dyrektora Departamentu Statystyki NBP. W jego opinii w nadchodzących kwartałach nasz eksport będzie rósł, lecz ewolucja importu będzie bardziej dynamiczny niż eksportu i bilans handlu w 2010 r. może się pogorszyć. w dalszym ciągu na rynkach finansowych przetacza się bałwan pesymizmu, która chwieje zaufaniem nie tylko do wspólnej waluty, ale także do walut regionu. Złoty w takich warunkach zewnętrznych nie ma większej szansy na umocnienie. Inwestorzy liczą tymczasem na odsiecz ze strony publikowanych w czwartek dzięki GUS danych o kwietniowej produkcji, która może pokazać oznaki odradzania się sektora przedsiębiorstw.

Richemont, Swatch Upbeat On Outlook Amid Rebound Hopes


Swiss luxury goods makers Compagnie Financiere Richemont SA (CFR.VX) and Swatch Group AG (UHR.VX) Friday said sales are beginning to rebound amid improving demand, particularly in Asian emerging markets, adding new vigor to industry hopes that well-heeled consumers may return to the shops ahead of Christmas.

Utrzymują się negatywne nastroje


Wczorajsze dane makro ze Strefy Euro nie wpłynęły ponad miarę na zachowanie inwestorów, którzy co niemiara większą wagę przykładali do informacji dotyczących stanowiska Grecji przy finansowania ze strony Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

PCC Intermodal przydzielił wszystkie akcje


PCC Intermodal, operator transportu intermodalnego, przydzielił wszystkie oferowane akcje. W transzy II średnia stopa redukcji wyniosła 22,95 proc. - podała towarzystwo w komunikacie.

trymestr odbijania się od dna


natomiast zyski największych firm giełdowych rosną po upadku spowodowanym kryzysem, to wszelako upłynie sporo czasu, by wróciły do rekordowych poziomów - czytamy w "Parkiecie".

Poszukuję strony, na której będą zebrane

wyszukiwarki internetowe

dostępne z poziomu polskiego internetu, najlepiej jeśli na stronie byłby ranking wyszukiwarek internetowych pod względem popularności.

Tydzień: Nie zabraknie ciekawych publikacji


Po neutralnej sesji w USA w piątek, dziś dodatkowo rynki azjatyckie poruszały się bez wyraźnego kierunku. W Europie casus przypuszczalnie być podobna choć przez kilka godzin.

Armagedon na rynkach walutowych


Wczorajsza posiedzenie dla głównych par walutowych minęła w dynamicznym stylu. Do wszystkiego przyczyniła się raz jeszcze Hellada i jej problemy finansowe. MFW rozważa intensyfikacja pomocy finansowej dla Grecji o dodatkowe 10 mld euro.

Greckie źródła w rządzie: "bardzo blisko" porozumienia z UE i MFW


Jest "bardzo blisko" porozumienia między rządem w Atenach a Unią Europejską i Międzynarodowym Funduszem Walutowym (MFW) w sprawie przyznania pomocy finansowej dla przeżywającej recesja Grecji - poinformowały w piątek źródła rządowe w tym kraju.

Akcje własne skupowane z wykorzystaniem ERG chce odkupić spółka D&D


Spółka D&D złożyła ofertę odkupienia 2,6 mln akcji ERG po 0,95 zł za sztukę, które były wcześniej skupowane przez ERG w celu umorzenia - poinformowała spółka we wtorkowym komunikacie.

Sawicki: nowelizacja ustawy o ANR - najważniejszym zadaniem 2010 r.


Jednym z najważniejszych zadań resortu rolnictwa w 2010 roku jest nowelizacja ustawy o Agencji Nieruchomości Rolnych. Pozwoli ona na szybszą sprzedaż państwowej ziemi rolnikom - powiedział PAP minister rolnictwa Marek Sawicki. Poinformował, że dobiegają końca uzgodnienia międzyresortowe dot. projektu ustawy.

Rozchwiany złoty na basta tygodnia


W piątek, równie jak w czwartek, notowania złotego będą rozchwiane i możliwe są duże wahania kursu - prognozują ekonomiści. Ich zdaniem złoty w dalszym ciągu podrzędny będzie od notowań pary euro-złoty. W nadchodzącym tygodniu jest dozwolone spodziewać się lekkiego wzrostu cen krajowych obligacji.

Magister na skutek Wikipedii


W 2009 r. do korzystania głównie z Wikipedii w pobliżu pisaniu prac licencjackich i magisterskich przyznało się 54 proc. studentów uczelni publicznych (w 2007 r. - 34 proc.) i aż 72 proc. z niepublicznych (było 57 proc.) - wynika z badań prof. Mariusza Jędrzejki z SGGW, do których dotarła "Rzeczpospolita".

DM BOŚ obniżył rekomendację dla Trakcji Polskiej do "trzymaj", a cenę docelową do 4,35 zł


Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 5 lutego, obniżyli rekomendację dla Trakcji Polskiej do "trzymaj" z "akumuluj" zaś cenę docelową jednej akcji spółki do 4,35 zł z 4,47 zł.

Złoty umacniał się w piątek odreagowując poprzednie osłabienie


nasz złoty umacniał się w piątek odreagowując poprzednie osłabienie. Złotemu pomógł powrót na giełda inwestorów amerykańskich, po dniu wolnym od handlu.

Szacunki wzrostu PKB w '09 przesuwają się w okolice 1 proc.


wzrost PKB w 2009 roku może być wyższy niż wcześniejsze szacunki, które przesuwają się chwilowo w okolice 1 procenta - ocenia Jan Czekaj, członek Rady Polityki Pieniężnej.

1,5 mln akcji JW Construction poszło w pakiecie


W środowej transakcji pakietowej sprzedano 1,5 mln akcji JW Construction po 13 zł za akcję.