Minister prześwietlany dzięki CBŚ


"Dziennik pismo Prawna": ABW i CBA sprawdzą, czy obecny prezes MSWiA Jerzy Miller, wcześniej - jako wojewoda małopolski - złamał prawo, wydając 4 mln zł z budżetu państwa.

Na trzy miesiące trafił do aresztu 23-letni Zielonogórzanin, któremu zarzucono rozprowadzanie w tym mieście heroiny. według policji, fryc człek współpracował z rozbitą w lipcu br. grupą przestępczą, zajmującą się obrotem środkami odurzającymi - poinformowała rzeczniczka zielonogórskiej policji Małgorzata Stanisławska. 26 tysięcy złotych – za taką sumę można kupić dziecko, które urodzi nieznana kobieta, będąca już w ciąży w chwili zawarcia transakcji. sprawozdawca Superwizjera TVN z wykorzystaniem internet skontaktował się z pośrednikiem i po trzech dniach od pierwszego telefonu usłyszał ofertę kupna dziecka. - Nie doszło do stworzenia wspólnej platformy dla dla całej lewicy, SdPL i PD już wystawił swojego kandydata. Dla SLD co chwila wyraźniej rysuje się zgłoszenie Jerzego Szmajdzińskiego – powiedział w I Programie Polskiego Radia Józef Oleksy. - Tutaj się już raczej nic nie zmieni. I wielce przyzwoicie – dodał były premier.Wielka płaskorzeźba i równie masywny problem. Jan Papina przez cztery lata rzeźbił w drewnie Bitwę pod Grunwaldem. Na rok poprzednio 600 rocznicą wielkiej bitwy, na płaskorzeźbę chętnych brak. Na 16 września p.o. dyrektor TVP Piotr Farfał zwołał posiedzenie nowej rady nadzorczej spółki - dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do rady. Na posiedzeniu tym chyba nastąpi odwołanie Farfała z funkcji, ponieważ grono jest mu nieprzychylna. Dowództwo 36 Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego nie posiada pełnych uprawnień do pilotowania Tu-154 - ujawnił w "Rozmowie Rymanowskiego" TVN24 Jerzy Polaczek, wcześniejszy członek rządu transportu i poseł na Sejm. Nie ma wymogu, by dowodzący musiał potrafić biegać na Tu-154 - odpowiada reprezentant specpułku.

Być prawdopodobnie była to awaria magistrali gazowej średniego ciśnienia. Efekt? eksplozja i szóstka osób rannych w wyniku pożaru, kto po niej wybuchł. Stało się to w sobotę o świcie w Szczecinie. W sumie ewakuowano dwa sąsiednie bloki - razem kilkaset osób musiało przepuścić swoje domy. Gaz najprawdopodobniej wybuchł w piwnicy, do której dotarł rozmaitymi nieszczelnościami w instalacjach z zewnątrz budynku.

Sprawca niedzielnej napaści na włoskiego premiera Silvio Berlusconiego wystosował do niego w poniedziałek list z przeprosinami. 42-letni Massimo Tartaglia, leczący się od 10 lat psychiatrycznie, wyraził żal z powodu aktu, który nazwał "nikczemnym" i "nierozważnym". rzecznik rządu Paweł Graś powiedział po spotkaniu premiera Donalda Tuska z prezesem IPN Januszem Kurtyką, że w ciągu rokowania zostały omówione "sposoby reakcji, czy ewentualnej odpowiedzi na te zarzuty, kłamstwa", które pojawiają się niedawno w rosyjskiej prasie.

manufaktura Fiata w Tychach stoi. Powódź zablokowała dostawy niektórych części do aut, a wielu pracowników nie dotarło do zakładu. Władze przedsiębiorstwa zdecydowały o zawieszeniu produkcji. klisza "Wszystko, co kocham" Jacka Borcucha zdobył Jańcia Wodnika - główną nagrodę publiczności - dla najlepszego filmu fabularnego na XVII Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej "Prowincjonalia", zakończonym w nocy z soboty na niedzielę we Wrześni. klisza otrzymał plus wyróżnienie za muzykę, której twórcą jest Danielow Bloomowi. Największym odkryciem festiwalu publika wybrała Mateusza Kościukiewicza, odtwórcę roli Janka w tym filmie. Dziennikarz, pisarz, scenarzysta i satyryk a działacz opozycyjny Maciej Rybiński zmarł w czwartek. proch 64 lata.Na przedmieściach Neapolu (miasto w południowych Włoszech) zawalił się dom. Śmierć poniosła mieszkająca tam Polka, a mężczyzna - również Polak - został ranny. dzieje czempionat fryc coraz bardziej zawiłe. To skutek wyjazdowego remisu faworyzowanego Bayernu Monachium z Borussią Moenchengladbach i zwycięstwa Schalke Gelsenkirchen, która zrównała się z Bawarczykami w tabeli. Do 88 wzrósł dramatyczny saldo samobójczego zamachu w trakcie piątkowego meczu siatkówki w pobliżu miejscowości Lakki Marwat w Pakistanie. masa osób jest rannych. Zostali poszkodowani m.in. w wynik zawalenia się budynków po eksplozji.

Prawnik, lekarz, żołnierz? Dostaniesz lepszy kredyt


Banki uzależniają swoją ofertę od zawodów wykonywanych przez klientów. Na niższą marżę, większą pożyczkę i skrócone procedury kredytowe mogą zliczać przede wszystkim osoby o dużych i stabilnych dochodach natomiast klienci, którym nieco nie grożą zwolnienia z pracy - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

warsztat tkacki bez szpitala


Sejmik w Rzeszowie zadecydował o zawieszeniu na trzy miesiące pracy Podkarpackiego Szpitala Wojewódzkiego w Krośnie, jedynej placówki w powiecie. ambulatorium zostanie czasowo zamknięty, jeśli dyrekcja placówki nie dojdzie do porozumienia z personelem.

"Hiszpania to furmanka, ale będzie z niej porsche"


W Hiszpanii na piłkarzy Vicente del Bosque spadła lawina krytyki za blamaż ze Szwajcarami. Roman Kosecki, który spędził na Półwyspie Iberyjskim trzy sezony, uważa że nadmiernie pochopnie. - Oni się rozkręcą. Na razie to furmanka, ale będzie z nich porsche - pisze na naszym blogu "Kosa". Dał też wskazówkę Franciszkowi Smudzie, którego piłkarze coraz poprzednio mundialem dostali od Hiszpanów srogie baty.

Harcerze apelują o spokój pod Pałacem


O spokój i rozwagę do osób oczekujących w kolejce do Pałacu Prezydenckiego apeluje ambasador prasowy stołecznych harcerzy z ZHP Jędrzej Kunowski. Minionej nocy harcerze spotkali się z agresywnymi zachowaniami, a masa osób w kolejce zasłabło.

Poszukuję strony, na której będą zebrane

wyszukiwarki internetowe

dostępne z poziomu polskiego internetu, najlepiej jeśli na stronie byłby ranking wyszukiwarek internetowych pod względem popularności.

Wałęsa o procesie z Kaczyńskim: Ja go dopadnę


- Ja go dopadnę - zapowiada Lech Wałęsa tuż zanim startem procesu poprzednio Sądem Okręgowym w Warszawie. Lech Wałęsa żąda od Lecha Kaczyńskiego odwołania słów, w których nazwa agentem SB o kryptonimie "Bolek", a również wpłaty 100 tys. zł zadośćuczynienia.

Tusk daje Gradowi kilka dni


- W tym tygodniu zapadnie rozstrzygnięcie w sprawie dalszych losów Aleksandra Grada na stanowisku ministra skarbu - zapowiedział w poniedziałek w porze wieczoru Donald Tusk. premier już w lipcu zapowiadał, że jeśli do 31 sierpnia pomyślnie nie rozwiąże się sprawa polskich stoczni, masa straci stanowisko. Jako sojusznik szefa resortu zadeklarował się wicepremier Grzegorz Schetyna.

"Podróbka" Kaczyński czy "Wpadka" Komorowski


Aleksander Kwaśniewski nie jest widoczny w kampanii kandydata SLD, bo jest człowiekiem zajętym – tłumaczył w "Faktach po Faktach" Bartosz Arłukowicz. -  Ble ble ble tralalala. każdy człek widzi, że Kwaśniewski nie angażuje się w kampanię Napieralskiego – odparł Janusz Palikot.

kit podeszła pod powstające ognisko nauki


wata sos centrum Nauki Kopernik. Wygląda groźnie, ale ambasador Kopernika, Aneta Prymaka, uspokaja, że umiejscowiony tuż nad wodą budynek wytrzyma. - Architekci to uwzględnili. Kopernik od strony rzeki opiera się na "nodze", która jest przygotowana na infrastruktura z wodą - tłumaczy w rozmowie z tvnwarszawa.pl.

osoba duchowna Czaja za arcybiskupa Nossola


Diecezję opolską obejmie po arcybiskupie Alfonsie Nossolu jego uczeń, ks. Andrzej Czaja - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza".

Nie polecisz LOT-em do północy


Do wtorku do północy Polskie Linie Lotnicze LOT odwołały wszystkie rejsy pasażerskie. przeciętny samolot LOT-u nie wystartuje z lotnisk krajowych i zagranicznych. - Nie będziemy ryzykować - argumentuje przewoźnik.

Pospolite ruszenie powodziowe


środek dnia kraju, najbardziej dotknięte za pośrednictwem potop mobilizuje się do pracy. Setki ludzi przychodzi nad lokalne rzeki umacniać wały. Niektórzy pracują po kilkanaście godzin, a i tak liczy się każda dwie rąk.

Sensacyjna porażka w sprawie "ósmego cudu świata"


Jak informuje w swoim serwisie internetowym diariusz "USA Today", paleontolodzy ustalili, że liczące 47 milionów lat szczątki przedstawiciela gatunku naczelnych, ochrzczone w charakterze Ida, nie przypominają przodka człowieka, wprawdzie przodka lemura. Odkrycie szczątków w 2009 roku zelektryzowało cały świat nauki; mówiono wtedy że znaleziono brakujące ogniwo ewolucji.

PiS: Potrzebna odpowiedź na antypolską propagandę


wystarczy politycznych wakacji: w imieniu klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości wysłannik Karol Karski apeluje do Radosława Sikorskiego o stanowczą reakcję na "antypolską propagandę" w rosyjskich mediach. - Ignorowanie obecnej akcji fałszowania historii może przynieść opłakane skutki - ostrzega delegat PiS.

Bez pleców nie złożysz CV u ministra


CV do ministra rutynowym sposobem na szukanie pracy? Tak choć utrzymywał przedtem komisją hazardową ówczesny prawa ręka ministra sportu Marcin Rosół, gdy tłumaczył, dlaczego przekazał CV córki biznesmena Ryszarda Sobiesiaka do resortu skarbu. Ale rzeczywistość dla tych, którzy nie mają rekomendacji Rosoła, nie jest już tak różowa.

Radwańska w formie


Agnieszka Radwańska została pierwszą ćwierćfinalistką turnieju WTA Tour na twardych kortach w Dubaju (z pulą nagród 2 mln dol.). Rzeczpospolita Polska tenisistka, rozstawiona z numerem siódmym, pokonała w środę w trzeciej rundzie 6:3, 6:0 Włoszkę Flavię Pennettę (10.).