poziom naradza się w sprawie powodzi


W środę wieczór rozpoczęło się posiedzenie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego ws. powodzi w Polsce. całokształt omówi podjęte i planowane działania na terenach zagrożonych zalaniem.

Polacy, wzdłuż Litwinów i Łotyszy, piją bynajmniej alkoholu spośród narodów UE. atoli przez ostatnie trzy lata nad dwakroć (do 19 proc.) wzrosła wielkość Polaków pijących 2-3 baty w tygodniu - wynika z Eurobarometru. O "utrzymywanie kontaktów z organizacją przestępczą powiązaną z ugrupowaniem terrorystycznym", oskarżają Francuzi naukowca pracującego w szwajcarskim CERN-ie (Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych). Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, to wygrałby je Bronisław Komorowski - wynika z sondażu Millward Brown SMG/KRC dla TVN24. W pierwszej turze mógłby sumować na 47 proc. głosów, w ciągu gdy chęć zagłosowania na Jarosława Kaczyńskiego deklaruje 27 proc. pytanych. gdyby obaj kandydaci spotkali się w drugiej turze, to dostaliby odpowiednio po 57 i 35 proc. głosów. Pozostali kandydaci mogą rozliczać na marginalne poparcie.Szpitale będą musiały w przyszłym roku okroić planowe przyjęcia i operacje. wzgląd to finansowe problemy Narodowego Funduszu Zdrowia. Dla pacjentów oznacza to jeszcze dłuższe niż obecnie oczekiwanie w kolejce do lekarzy. - W tak złej sytuacji szpitale nie poprzedni od 10 lat - alarmują lekarze. W miejscowości Zawory blisko Kartuz (Pomorskie) trwa poszukiwanie 23-letniego mężczyzny, pod którym załamał się lód na jeziorze. Do większości skrzynek pocztowych w Lubinie trafiła karta pocztowa ze zdjęciem....dziury na lubińskim Rynku. Możemy to ocenić za dosyć oryginalny wyjście przypominania o niespełnionych obietnicach wyborczych.

To ulubione pozycja poznańskich rowerzystów, którzy lubią ekstremalną jazdę. tutaj się ścigają, trenują rowerowe skoki, szarżują. raz za razem kończy się to upadkami, z rzadka są one natomiast tak tragiczne w skutkach. Dla piętnastolatka wtorkowy rabunek był ostatnim w życiu.

klimat w stosunkach krajowy i niemiaszek na tak duża liczba się poprawił, że być może nadszedł dobry sekunda na starania o uchylenie dzięki władze nazistowskiego rozporządzenia z 1940 r., które prawnie likwidowało mniejszość polską - powiedział Andrzej Zając, przewodniczący organizacji Kraj nad Wisłą rada w Niemczech - zrzeszenie Federalne. Policjanci z wydziału antykorupcyjnego przeprowadzili jedną z najbardziej niezwykłych operacji w historii stołecznego wymiaru sprawiedliwości. literalnie na gorącym uczynku zatrzymali prokuratora, jaki w zamian za współżycie obiecał podejrzanej umorzenie śledztwa - ustalił "Dziennik pismo Prawna".

Wielu widzów w brytyjskim premierze, kto w filmie Romana Polańskiego "Ghost Writer" pisze pamiętniki, dostrzegło cechy prawdziwego premiera Tony'ego Blaira. Już za pół roku będą mogli porównać filmową fikcję z rzeczywistością: pamiętniki brytyjskiego polityka ukażą się we wrześniu. Zabierała bogatym, by nie szczędzić biednym - takie historie nierzadko się zdarzają, ale rzadko w roli Robin Hooda występuje... naczelny banku. Bartosz Bosacki podpisał umowę z Lechem Poznań. Nowy kontrakt kapitana Kolejorza, obowiązywał będzie do 30 czerwca 2011 roku.O 8 rano z warszawskiego Okęcia poderwie się rządowy aeroplan z 63 polskimi strażakami na pokładzie. Cel mają jeden - uratować jak najwięcej mieszkańców kraju dotkniętego przy użyciu trzęsienie ziemi. - Problemy i rodziny zostawiamy w domu. suprarenina - jak notorycznie związana z akcją - skacze - mówią. Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli bada sprawę śmierci młodego mężczyzny. wypity 18-latek trafił do policyjnego aresztu w piątek wieczorem. Kilka godzin dalej zmarł. Prezydent Lech Kaczyński podpisał akt ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego. Prezydencki podpis kończy procedurę ratyfikacji Traktatu w Polsce. - Jestem głęboko przekonany, że to nie koniec. Że to nie może być koniec. Wkrótce bezpiecznie dołączy do naszej wspólnoty Chorwacja. Ale ona nie może być ostatnim państwem. UE, wspaniały precedens w historii, nie może być instytucja zamkniętą - mówił Lech Kaczyński zanim podpisem.

Madonna będzie miała ulicę w Polsce


Madonna Street - tak będzie się nazywała jedna z ulic w Ruminie koło Konina. Rumin od paru miesięcy zabiega, żeby nadać Madonnie honorowe obywatelstwo - informuje radio Zet.

Wszczęto śledztwo ws. manifestacji ONR


kwerenda ws. nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, rasowych i wyznaniowych w ciągu manifestacji ONR 11 listopada zanim pomnikiem Romana Dmowskiego w Warszawie wszczęto z polecenia Prokuratora Krajowego - poinformowała Katarzyna Szeska, rzeczniczka Prokuratury Krajowej.

TVP: 501 osób do zwolnienia


Pełniący obowiązki naczelny Telewizji Polskiej Piotr Farfał z wyprzedzeniem przedłuży niektórym pracownikom umowy na trwanie określony, by zdążyć zanim zwolnieniami grupowymi – na boku dowiedział się "Presserwis".

W weekend zawieje i zamiecie śnieżne


zupa dni roku będą obfitować w opady śniegu, a wiatr wiejący z kierunków północnych może lokalnie powodować zawieje i zamiecie śnieżne. Najzimniej na północnym wschodzie, najcieplej w Małopolsce, na Podkarpaciu i nad samym morzem.

Gdzie znajduje się

firma budowlana Bydgoszcz

która buduje kompleksowo i posiada również w ofercie domy energooszczędne i domy pasywne. Najlepiej jeśli będzie to firma z Bydgoszczy.

Bociania tragedia na Mazurach


Nie odleciał jesienią ze swoim stadem, bo jego współpracowniczka zginęła na drutach wysokiego napięcia. W okolicy Rucianego-Nidy (woj. warmińsko-mazurskie) bocian wytrzymał nawet 30 stopniowe mrozy, by śledzić swej martwej partnerki. Ptakiem opiekują się okoliczni obywatele - informuje internauta, Janusz Monkiewicz, przesyłając na platformę baza TVN24 fotografie - zapis bocianiej tragedii.

nauczyciel sekty sądzony za krzywdę 314 dzieci


oskarżony Ulrich Schultz, samozwańczy nauczyciel sekty, odpowiada nim sądem w Monachium w Bawarii za seksualne eksploatacja 314 dzieci. Jest nosicielem ogromnie jadowitego, trudnego do zwalczenia zarazka, toteż na sali sądowej siedzi odgrodzony od innych szklaną szybą, w maseczce chirurgicznej.

Lechistan potępia skazanie Noblistki


Polski MSZ stanowczo potępił skazanie na 18 miesięcy aresztu domowego birmańskiej opozycjonistki Aung San Suu Kyi. W czwartek decyzję o nowych sankcjach wobec Birmy podjęła też alians Europejska.

Napadli na taksówkarza i zabrali mu auto


- Nie spodziewałem się czegoś takiego, bo miałem zaufanie do ludzi - mówi TVN24 Stanisław Ławniczak, napadnięty przy użyciu dwóch agresywnych nastolatków złotówa z Ostrowa Wielkopolskiego. Młodociani przestępcy po pierwsze zabrali taksówkarzowi samochód, a potem staranowali policyjny radiowóz.

Gorzka wódka, Polacy nie piją


co więcej o 10 odsetki prawdopodobnie spaść w przyszłym roku detaliczna sprzedaż wódki w Polsce - ocenia "Rzeczpospolita". Skutki kryzysu gospodarczego do tej branży dopiero docierają. A do producentów dociera, że najbliższe miesiące będą decydujące dla ich "być, czy też nie być". Rynkowi może pomóc już na odwrót grudzień i duża część polskich toastów "pod te święta".

jakby pół wieku minęło Madryt ponownie koralowy


Na taki sukces kibice Atletico Madryt czekali 48 lat. Po zwycięstwie w finale Ligi Europejskiej stolicę Hiszpanii zalał czerwono-biały kolor. Takie barwy ma zespół z Vicente Calderon, który wygrał historyczną, bo pierwszą edycję Ligi Europejskiej. - Wróciliśmy tam, skądże nigdy nie powinniśmy konać - krzyczeli z radości kibice "rojiblancos" w sąsiedztwie fontannie Neptuna w ognisko Madrytu.

odrobinę przeszczepów. "Zaczęło się od Ziobry"


Polska transplantologia jest w dołku. - To wina konferencji Zbigniewa Ziobry o dr G. - uważa Marek Balicki. - To europejski trend - nie zgadza się Bolesław Piecha. Receptę mieli jedną: więcej pieniędzy i kampanie promocyjne.

Znaleziono auto ofiary tragedii pod Smoleńskiem


Policja odnalazła samochód pryncypał Naczelnej Rady Adwokackiej Joanny Agackiej-Indeckiej, która zginęła w katastrofie pod Smoleńskiem. Był zaparkowany na parkingu obok warszawskim hotelu Gromada.

nieludzki przypływ - obcięli staruszkowi punkt programu stopy


Do 15 lat więzienia grozi trzem młodym mężczyznom za bestialski paroksyzm łupieżczy na 83-latka, któremu obcięli siekierą część stopy, domagając się wydania pieniędzy - poinformowała prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze.

system ciągle płonie. 11 zaginionych


Co w żadnym wypadku 11 osób jest poszukiwanych po wybuchu na amerykańskiej platformie wydobywczej w Zatoce Meksykańskiej. Rannych zostało chociaż 17 osób, z tego czwórka ciężko. ponad 24 godz. od eksplozji architektura przez cały czas płonie i nie wiadomo, jak być może utrzymywać się ugaszona.

Steinbach bez fundacji. na ostatek koncyliacja


Erika Steinbach nie będzie zasiadać w radzie fundacji "Ucieczka, Wypędzenie, Pojednanie". - definitywnie nie pozwolę się nominować - ogłosiła po osiągnięciu kompromisu z niemieckim rządem. W zamian za rezygnację z kandydowania do rady, Steinbach wymogła na rządzącej koalicji nowelizację ustawy o fundacji, która planuje dopuścić się w Berlinie muzeum poświęcone wysiedleniom.