dyskurs w TVP? Wyskakuje "Dom wariatów"


Czego można się dowiedzieć ze znajdującego się na stronie TVP opisu debaty kandydatów na prezydenta, która ma się przebyć już w najbliższą niedzielę? Że to... "Dom Wariatów", polski utwór dramatyczny w reżyserii Marka Koterskiego.

Dwudziestu południowoafrykańskich chłopców zmarło w wyniku infekcji po zabiegach obrzezania przeprowadzonych w Prowincji Przylądkowej Wschodniej - poinformowały tamtejsze władze. Chociaż w sondażach ma wprost przeciwnie 4 proc. popracia, Wiktor Juszczenko "nie ma wątpliwości", że zwycięży w nadchodzących wyborach prezydenckich. tymczasem pupil wyścigu Wiktor Janukowycz szykuje się na "obronę wyników głosowania" Tymczasowe władze Kirgistanu zwróciły się w sobotę do Rosji o pomoc sił pokojowych w zaprowadzeniu porządku na południu kraju, gdzie od czwartku trwają niepokoje na tle etnicznym - poinformowała Roza Otunbajewa, dyrektorka tymczasowego rządu.Serb Dragomir Okuka, uprzedni instruktor m.in. Legii Warszawa i Wisły Kraków, został w niedzielę trenerem piłkarzy Kavali. W rundzie wiosennej minionego sezonu w greckim pierwszoligowcu występowali dwoje Polacy - Euzebiusz Smolarek i Łukasz Sosin. Terengganu, postać we wschodniej Malezji, na Półwyspie Malajskim oferuje parom przeżywającym recesja małżeński bezpłatny "miodowy miesiąc" nieoceniony 440 dol., by uchronić ich stosunki poprzednio rozpadem - pisze Reuters, powołując się na poniedziałkowe model malezyjskiego dziennika The Star. Konkursowym spektaklem "Samsara Disco" w reżyserii Agnieszki Olsten rozpoczął się w niedzielę XII Ogólnopolski festiwal Sztuki Reżyserskiej "Interpretacje" w Katowicach.

Amerykańskie władze nakazały wymianę czujników prędkości samolotach firmy Airbus. To właśnie te urządzenia mogły być powodem czerwcowej katastrofy nad Atlantykiem samolotu linii Air France, w której zginęło 228 osób.

kluczowy prokurator wojskowy Rosji Siergiej Fridinski nie widzi podstaw do wznowienia śledztwa w sprawie mordu NKWD na polskich oficerach w 1940 roku - poinformowało radiostacja oddźwięk Moskwy, powołując się na jego wypowiedź dla agencji Interfax. 16 - letni Kamil L., który pod basta kwietnia br. zgwałcił i udusił ośmioletnią Weronikę, koleżankę ze wschowskiego domu dziecka, będzie odpowiadał za własny impreza jak figura dorosła.

zalew to przede wszystkim wielka ludzka dramat - zniszczone domy i niekiedy niepowrotny dorobek całego życia. niemniej żywioł to także niebezpieczeństwo dla zwierząt - informacje o nich otrzymujemy od naszych internautów na platformę kontakt TVN24. Internauci wycofują się z Naszej-klasy. Nie chcą darować najpopularniejszemu serwisowi społecznościowemu w Polsce praw do wszystkich zdjęć, informacji i wpisów, które w nim umieścili - informuje "Gazeta Wyborcza". mierny następstwo uzyskany przez gimnazjalistów w czasie tegorocznego ogólnopolskiego egzaminu to 30,34 punktów na 50 możliwych z części humanistycznej i 23,90 na 50 z części matematyczno-przyrodniczej - wynika ze wstępnych informacji CKE.Wybierasz się na odpoczynek samochodem? Musisz się obliczać z tym, że w Europie ceny paliwa są wybitnie zróżnicowane. Najdrożej jest w Turcji, najtaniej w Rosji i na Białorusi - wynika z zestawienie przygotowanego przy użyciu mechaniczny koń Club Europa. 15 minut wystarczyło, by Portugalia miała pierwsze danie homoseksualne małżeństwo. W Lizbonie ślub wzięły dwójka lesbijki. Stało się to nieco tygodni po tym jak Portugalia przyjęła prawo, które na takie małżeństwa pozwala. Tu-154 to pasażerski płatowiec średniego zasięgu, produkcji radzieckiej, zaprojektowany w biurze konstrukcyjnym Tupolewa. Samoloty te używane były za pośrednictwem linie lotnicze byłego ZSRR, Bułgarii, Kuby, Rumunii, Węgier, Korei Północnej i Syrii.

Abonenci Ery odcięci od sieci


W sobotę od godz. 15 kilkanaście tysięcy abonentów sieci Era w województwach dolnośląskim i lubuskim nie być może użyć ze swoich telefonów - piszą nasi internauci na platformę kontakt TVN24. Do rzecznika operatora nie udało nam się dodzwonić. W Biurze Obsługi Klienta poinformowano nas, że dysfunkcja jest stopniowo usuwana.

Umorzono kwerenda ws. dziennikarzy TVN24 i Radia ZET


Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wlkp. umorzyła dzień dzisiejszy kwerenda przeciwko Krzysztofowi Skórzyńskiemu z TVN24 i Mariuszowi Gierszewskiemu z Radia ZET, którym krakowska prokuratura zarzuciła ujawnienie protokołu ze śledztwa.

Tytuł "wioskowej idiotki roku" przyznany


Mieszkańcy pewnej wioski w stanie Indiana przyznali tegoroczny tytuł "Wioskowej Idiotki" pewnej kobiecie, która chwilę po obfitym spryskaniu włosów lakierem zapaliła papierosa i stanęła w płomieniach.

"Na razie gonimy mgłę"


Zmiany w konstytucji? Waldemar Pawlak jest zasadniczo na tak, ale ma kilka ale: nie w 2011, a 2015, lepiej obalić senat niż odchudzać Sejm, a prezydent winien dysponować regulacja inicjatywy ustawodawczej. - Na razie gonimy mgłę – podsumował propozycje szefa rządu.

Gdzie kupię trwały

namiot

imprezowy, znacie jakieś firmy, które produkują namioty imprezowe?

"Generała trzeba dokonać konfiskaty na pokład"


podług Lecha Wałęsy, gdyby Lech Kaczyński (ze względu na gen. Wojciecha Jaruzelskiego) nie przyjął zaproszenia do Moskwy, to "by się podłożył Rosji". Uważa ponadto, że prezydent ma obowiązek przywołać generała na powłoka rządowego samolotu. - Co byśmy myśleli i mówili, to general brał porcja w wojnie - mówił b. prezydent w "Rozmowie Rymanowskiego" w TVN24.

"Rządowy idea B poniósł klęskę; dobrze, że było weto prezydenta"


- W marcu 2010 roku jest jasne, że klęskę poniósł tzw. rządowy plan B, przewidujący asystent dla samorządów, które przekształciły w spółki szpitale, dla których są organami założycielskimi – pisze na swoim blogu w Onet.pl Zbigniew Kuźmiuk. Jak ocenia były poseł, oznacza to, że porządnie się stało, iż prezydent zawetował ustawę w tej sprawie.

skarb państwa kontroluje skuteczniej


W 2009 r. inspektorzy skarbowi wykryli przekręty za 2,4 mld zł. To wyniki o ponad 40 proc. przewyższający niż rok wcześniej. przeciętna plus nieprawidłowości wykrytych dzięki jedną kontrolę w minionym roku wyniosła 239 tys. zł - pisze dzisiejsza prasa.

Stasi inwigilowała Guenthera Grassa


Laureat literackiej nagrody Nobla Guenther Grass przy użyciu wiele lat był szpiegowany za pośrednictwem Stasi – enerdowską służbę bezpieczeństwa na przestrzeni jego wizyt we Niemieckiej Republice Demokratycznej. 8 marca ukaże się w Niemczech publikacja "Guenter Grass im Visier - Die Stasi-Akte" ("Guenter Grass na celowniku. akta Stasi").

Panda wraca do domu - musi nauczyć się chińskiego


Masz wyższe wykształcenie? Znasz zarówno angielski, jak i chiński? Cieszysz się dobrym zdrowiem? Lubisz zwierzęta? Ta praca jest dla ciebie - poszukiwany jest bowiem guwerner dla Pięknej Orchidei. Panda Mei Lan (czyli właśnie Piękna Orchidea), urodziła się w USA, a obecnie zamieszka Chinach i pilnie potrzebuje nauki miejscowego języka.

Poleciały petardy, kamienie i klejnoty rodzinne - policjanci ranni w starciach


- Nie jesteśmy od tego by prowokować. Policjanci, choć byli obrzuceni jajkami i petardami, stali nieugięci - poinformowała na antenie TVN 24 poznańska policja.

Trudne obowiązek dla Sikorskiego


Ministrowi spraw zagranicznych Białorusi Siarhiejowi Martynauowi w Polsce nie będzie łatwo - prognozuje "Niezawisimaja Gazieta", zapowiadając wizytę szefa białoruskiej dyplomacji w Warszawie.

Debiutant, a już straszy


Debiutujący w Formule 1 zespół Lotusa wcale nie zamierza w nowym sezonie wypełniać roli outsidera. Mają o tym świadczyć nazwiska kierowców ujawnionych dzięki władze teamu.

Nie ma wiatru, nie ma regat


Z powodu braku wiatru nie ruszyły regaty o Puchar Ameryki, najstarsze na świecie fant sportowe. konkurencja miała rozpocząć się w pierwszy dzień tygodnia na wodach w pobliżu Hiszpańskiej Walencji.

Misztal zapłacił za swoją wolność


400 tys. zł wpłynęło na rachunek rozliczeniowy łódzkiej prokuratury od b. posła Piotra Misztala. Poręczenie majątkowe było warunkiem zwolnienia z aresztu. Misztal jest pokątny o narażenie Skarbu Państwa na stratę powyżej 920 tys. zł w wyniku uszczupleń podatkowych. Nie przyznaje się do winy. Grozi mu do 5 lat więzienia.

IPN: Jaruzelski był "nieoficjalnym współpracownikiem" kontrwywiadu


W 1952 r. ówczesny ppłk Wojciech Jaruzelski został zwerbowany przez ówczesnego kpt. Informacji Wojskowej Czesława Kiszczaka w celach kontrwywiadowczych - taki dokument z archiwum STASI ujawnia najnowszy Biuletyn IPN.