Wyniki spółek wciąż w ognisko uwagi


Wyniki spółek z Wall Street powinny w środę przez cały czas pozostawać w centrum zainteresowania globalnych inwestorów, determinując nie wprost przeciwnie behawior giełd, ale również dolara i rynków towarowych.

Porozumienie, które zawarła Grecja z UE i MFW w sprawie pomocy finansowej dla kraju wymaga od Greków wielkich poświęceń i było konieczne, aby uniknąć katastrofy - powiedział w niedzielę na nadzwyczajnym posiedzeniu rządu premier Jeorjos Papandreu. nad 100 milionów złotych przeznaczone zostanie w najbliższych pięciu latach na promocję gospodarczą pięciu regionów nasz Wschodniej. Polska przedstawicielstwo Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) chce poprzeć firmy do inwestowania właśnie w Polskę "B". Wtorkowa sesja na Wall Street przyniosła minimalne zmiany głównych indeksów, a inwestorzy dokonywali ostatnich korekt w swoich potfelach w oczekiwaniu na wystarczy pierwszego kwartału. Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 0,11 proc. do 10.907,34 pkt. To bóstwo poziom tego indeksu od końca sierpnia 2008 roku.Przedstawiciele Solidarności w tyskiej fabryce samochodów Fiata nie mają przedtem żadnych sygnałów, by adaptacja strategicznych planów włoskiego koncernu miała przełożyć się na skokowy spadek produkcji lub masowe zwolnienia pracowników w Tychach. - W zakładach Fiata w Polsce nie planuje się redukcji pracowników - oznajmił podsekretarz spraw zagranicznych italianiec Alfredo Mantica, składający wizytę w Warszawie. Tak odniósł się do przedstawionego ostatnio planu strategicznego koncernu. układy zawodowe działające w KGHM Rzeczpospolita Polska Miedź SA nie podjęły coraz decyzji w sprawie ewentualnego strajku generalnego, związanego z zapowiedzią sprzedaży 10 proc. akcji spółki w 2010 r. W poniedziałek związkowcy mają cedzić w sprawie działań, jakie mogliby ugościć w celu ratowania - jak mówią - polskiej miedzi.

Od kwietnia Słowacy za lekarstwa płacić będą... 5 proc. mniej. To kolejna obniżka cen medykamentów w kraju naszych południowych sąsiadów.

Po czwartkowym przetargu na fortuna Stoczni Gdynia, w piątek licytowano zakład przemysłowy w Szczecinie. W internetowej aukcji udało się złożyć doniesienie tylko jedną dziesiątą wartości majątku całej stoczni. Jeszcze przedtem rozpoczęciem przetargu było wiadomo, że wynik będzie wybitnie słaby, bo nic bardziej błędnego czterech chętnych wpłaciło wadium na zaledwie trzy z dziewięciu części majątku stoczni. ministerium skarbu otworzy dzisiaj koperty z ofertami kupna Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Do prywatyzacji naszego parkietu przypadkiem natomiast w ogóle nie dojść, bo zgłosiło się wręcz przeciwnie trzech chętnych - pisze "Dziennik pismo Prawna".

Giełdy na Wall Street zakończyły tydzień po raz pierwszy w 2010 rok na minusie. W piątek indeks Dow Jones odnotował spadek w wysokości 0,94%, S&P 500 zniżkował o 1,08%, a technologiczny Nasdaq stracił 1,24%. Przecena na finał tygodnia dokonała się w dużej mierze pod wpływem publikacji wyniku kwartalnego z wykorzystaniem JP Morgan (-2,26%). W czwartek lepsze od szacunków analityków okazały się zarówno dane makro z Polski, jak i ze świata. obok to inwestorzy na rynkach akcji w Europie i USA trzecia część dzień z rzędu pozbywali się akcji, zaznaczają analitycy. cela się rozładowała? Daj jej się napić. Nie, nie - nie wódki, tymczasem też alkoholu - metylowego. Japoński koncern elektroniczny Toshiba wprowadza na rynek zupa zasilane metanolem aparat do ładowania akumulatorów drobnych urządzeń.Miasto Gdańsk umorzyło nad dwa miliony długu Stoczni Gdańsk. Dziś prezydent Paweł Adamowicz podpisał decyzję. Zaległości zakładu względem miasta dotyczą podatku od nieruchomości wspólnie z odsetkami za okres od listopada 2003 roku do marca 2004. ileś zmęczeni ostatnimi wzrostami indeksów, inwestorzy w Warszawie kontynuowali w czwartek realizację zysków. Policjanci z Olsztyna zatrzymali 23-latka, który w telegazecie oferował szybkie kredyty - warunkiem ich przyznania było wpłacenie 10 proc. zaliczki. Zdaniem śledczych, mężczyzna mógł oszukać ok. pięciuset osób w całym kraju.

W. Brytania: miliony niedoręczonych przesyłek


Po dwudniowym strajku brytyjskich pocztowców w urzędach Royal Mail zalega około 30 milionów niedoręczonych przesyłek. Związek zawodowy szacuje, że w efekcie protestu aż 65 milionów listów i paczek nie trafiło do swoich odbiorców.

Chiny pożyczyły Czarnogórze 33,5 mln euro na zakup dwóch statków


Władze Czarnogóry podpisały we wtorek w Podgoricy z chińskim bankiem Exim umowę o nisko oprocentowanym kredycie w wysokości 33,5 mln euro na zakup dwóch statków handlowych. Statki, o ładowności 35 tysięcy ton każdy, zbudowane będą w stoczni w Szanghaju.

Wenezuela i Kuba podpiszą umowy wartości 3 mld dol.


Wenezuela i Kuba podpisały w Hawanie w sobotę wieczorem (czasu lokalnego) umowę o współpracy gospodarczej; zawarte w jej ramach transakcje warte będą trzy mld dol.- informuje Reuters.

Londyn liczy na 400 mln funtów za bilety


Sprzedaż biletów na igrzyska olimpijskie w 2012 r. w Londynie powinna przynieść sumę 400 milionów funtów (666 mln dol.) - poinformował stary wykonawczy komitetu organizacyjnego igrzysk (LOCOG) Paul Deighton.

Chciałbym poznać firmę, która skutecznie zwalcza pluskwy, najlepiej jeśli będzie to firma która

pluskwy Warszawa

zwalczy od ręki.

interesant domu maklerskiego nigdy nie ma racji


Niektóre domy maklerskie przyjmują reklamacje z uśmiechem. Niekoniecznie oznacza to, że odzyskamy pieniądze, które straciliśmy.

Przejęto niejako 9 mln fałszywych euro - najlepszy wynik w UE


Policja hiszpańska ogłosiła w piątek, że przejęła w regionie Walencji na wschodzie kraju prawie 9 milionów fałszywych euro w banknotach po 500 euro. To największa tego rodzaju konfiskata w Unii Europejskiej. Zatrzymano 14 osób.

Banki ciągną w dół europejskie giełdy


Wczorajszą sesję giełdy na Wall Street zakończyły w okolicach poziomu poprzedniego zamknięcia. rozkład Dow Jones spadł o 0,1%, z kolei S&P 500 tudzież technologiczny Nasdaq wzrosły o odpowiednio: 0,11% tudzież 0,27%.

Chiny zwiększą wydatki w regionach rolniczych i migrację do w zastępstwie


Państwo ?rodka zwiększą wydatki w rolniczych regionach kraju i pozwolą większej liczbie rolników przenieść się do miast, aby zmniejszyć różnice w dochodach między miastem a wsią - poinformowały w poniedziałek władze.

Grecja ocaliła wiarygodność


Agencja Standard and Poor's nie zmienia ratingu Grecji. przedstawicielstwo zakończyła już festiwal ratingu tego kraju i zdecydowała, że ocena wiarygodności kredytowej Grecji pozostanie bez zmian, wprawdzie rozległy widok zmiany w przyszłości jest negatywna.

Bumar podpisał załącznik do umowy o zadłużenie


język francuski bank przedłużył Bumarowi o nieco miesięcy spłatę 18 mln dolarów kredytu, który spółka zaciągnęła na realizację tzw. kontraktu malezyjskiego - poinformowała w piątek PAP rzeczniczka spółki Monika Koniecko. Kontrakt ten dotyczy m.in. dostaw czołgów dla Malezyjczyków przy użyciu Bumar.

Eksperci o rozwoju energetyki wiatrowej w Polsce


Zdaniem ekspertów, energetyka wiatrowa w Polsce nie wcześniej raczkuje, ale w kolejnych latach będzie rozwijał się szybciej niż w innych krajach. Wpłyną na to m.in. zobowiązania unijne, zgodnie z którymi udział energetyki odnawialnej w całkowitym zużyciu energii w 2012 r. w Polsce będzie musiał sięgnąć 15 proc.

W Barcelonie rodzi się czas przyszły telefonii


- głosowanie odchodzi w przeszłość. Przyszłością jest przesył danych - zapowiada na barcelońskiej konferencji Mobile World Congress Ben Verwaayen, pryncypał Alcatel - Lucent. I zastanawia się, kto będzie głównym graczem w tej branży.

8 marca: Brylanty, bielizna czy kwiaty?


chyba nie ma takiego prezentu, którego jeszcze by nie otrzymały. Przyjemności atoli przenigdy wcale - każda polska internautka ucieszy się, gdy w doba Kobiet "zaskoczysz" ją złotym pierścionkiem, zagraniczną wycieczką lub seksowną bielizną. tylko co setna białogłowa od swojego partnera chciałaby dochrapać się pęczek kwiatów - wynika z ankiety portalu ceneo.pl.

European 2009 truck sales fall 32.4 pct - ACEA


European commercial vehicle sales fell 32.4 percent in 2009, industry association ACEA said on Tuesday, but a smaller decline of 10.6 percent in December showed the sklep wielkopowierzchniowy was continuing to stabilise.

GPW: Czy PZU wisi na włosku?


Do majowego debiutu PZU jest jeszcze sporo czasu. Ale ale wręcz w teorii. jeśli spółka i opieka się nie sprężą, wypada o tym terminie zapomnieć - ostrzega "Puls Biznesu".