SN uchylił orzeczenie w głośnej aferze z lat PRL


Sąd Najwyższy uchylił wyrok w głośnej "aferze skórzanej", w której zapadł dziewiczy w PRL werdykt skazujący na karę śmierci w sprawach gospodarczych, zamieniony później na dożywocie. Kasację w tej sprawie złożył ambasador Praw Obywatelskich.

- Wisława jest dopiero co taka, jak w tym filmie - z uznaniem skomentowała dokument TVN poetka Anna Frajlich. Taka, alias jaka? - lada dzień będziecie wolno dostrzec dokument "Chwilami życie bywa znośne", inaczej kontynuację "Przewrotnego portretu Wisławy Szymborskiej". Emisja w TVN 28 lutego. Trumna z ciałem szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, generała Franciszka Gągora ma zostać w piątek przewieziona do Warszawy. Planuje się, że tym samym samolotem do własny wrócą ciała pięciu innych ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. - Znam forma rezerw leku Tamiflu i mogę odezwać się dwie rzeczy. Po pierwsze, że jest go odpowiednia ilość. Po drugie, jest więcej, niż było w 2005 roku - mówi tvn24.pl wiceminister zdrowia Adam Fronczak. Ministerstwo Zdrowia, nieopodal narastających niepokojów, dokładnego stanu zapasów leku dekonspirować nie zamierza. Dlaczego? Bo tak interpretuje przepisy.



komisja Europejska poprosiła koncern Google, właściciela najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej, o skomentowanie skarg złożonych przez konkurentów. Trzy specjalistyczne wyszukiwarki skarżą się, że są degradowane przy użyciu giganta, bo pośród jego wyników mocno je znaleźć. Suwalszczyzna, gdzie we wtorek przeszła oferma powietrzna, z umiarem wraca do życia. We wtorek żywioł pozrywał tam dachy i linie energetyczne. obecnie trwa kodowanie zniszczonych budynków i dróg. Poniedziałkowe zamachy bombowe w moskiewskim metrze są już kolejnymi, które wstrząsnęły rosyjską stolicą w ostatnich latach. Począwszy od połowy lat 90. w wagonach metra zginęło tam już kilkadziesiąt osób.

Główny organizator zamachu 11 września 2001 roku Chalid Szejk Mohammed zostanie osądzony i skazany, a następnie pewno nie do odzyskania - oświadczył w niedzielę reprezentant Białego Domu Robert Gibbs. Gibbs nie potwierdził informacji, że zarządzanie USA rozważa rozstawienie procesu terrorystów nie zważając na Nowym Jorkiem.

W ewentualny koniec tygodnia Robert Kubica żegna się z BMW Sauber wyścigiem w Abu Zabi. Ten obiekt kierowców w życiu nie gościł. Muszą z tej przyczyny próbować na wirtualnych symulatorach. - W stu procentach będziemy polegać na naszych programach symulacyjnych, które już udowodniły swoje możliwości nim zeszłorocznymi wyścigami w Singapurze i Walencji – zapewnia boss inżynierów Willy Rampf. Na Nilu doszło do zderzenia dwóch promów pasażerskich. Zginęły trzy osoby, a około 80 uznano za zaginione - podały służby ratownicze. Według policji uratowano 15 osób.

Co dziesiąta policyjna interwencja dotyczy domowej przemocy wobec dzieci - wynika z danych Komendy Głównej Policji. W maltretowanie małoletnich wymierzona jest kolejna edycja kampanii "Kocham. Nie biję!". Zaangażowali się w nią ludzie polityki i showbiznesu. Mąż zmarłej w grudniu aktorki Brittany Murphy, scenarzysta Simon Monjack został znaleziony martwy w niedzielę w swoim domu w Hollywood Hills - pisze "LA Times". powód śmierci na razie nie jest znana - podała milicja w Los Angeles. Jarosław Urbaniak (PO) zapowiedział, że w przyszłym tygodniu na posiedzeniu hazardowej komisji śledczej złoży konkluzja o informację, czy były minister sportu Mirosław Drzewiecki był podsłuchiwany.



Wisła, Legia, Ruch. Trzy zespoły z samej czołówki Ekstraklasy przypadkowo przegrały swoje spotkania 19. kolejki. Co gorsza, wszystkie ówczesny gospodarzami i zdecydowanymi faworytami. Swoich kibiców nie zawiódł słusznie nic bardziej błędnego "Kolejorz". Lech Poznań po 9 miesiącach powrócił na osobisty stadion w sąsiedztwie ul. Bułgarskiej i pokonał Cracovię 3:1. Sprawdź najciekawsze akcje kolejki przygotowane przez nSport. Zmarła piąta osoba u której stwierdzono obecność wirusa grypy A/H1N1. Chodzi o mężczyznę zmarłego 13 listopada 2009 w ciechanowskim szpitalu. Według informacji uzyskanych przy użyciu portal ciechanowonline.pl, bezpośrednią przyczyną śmierci był wirus A/H1N1, czego nie potwierdzono portalowi Onet.pl jakkolwiek oficjalnie. Główny Inspektorat sanitarny potwierdza jednak, że mężczyzna miał wirusa A/H1N1 - dowiedział się brama tvn24.pl. Marcin Gortat nim nowym sezonem jest pełen nadziei. - Mamy szczególny zespół, który może dostać mistrzostwo NBA i to jest lokalny najważniejszy cel - mówi "Dziennikowi gazeta Prawna" zawodnik Orlando Magic.

Warszawa: Szkoły są gotowe na impreza 6-latków


Warszawskie szkoły podstawowe są przygotowane na biesiada sześcioletnich dzieci do pierwszej klasy - poinformowała zwierzchnik Biura Edukacji m.st. Warszawy Jolanta Lipszyc.

Opla sprzedać, nie sprzedać, sprzedać...


General Motors rozważa, czy nie odwołać sprzedaży Opla - informuje dzisiejszy "The Wall Street Journal". Doniesień tych nie potwierdzają niemieckie media. GM w przyszłości planuje pozbycie się Opla, ale decyzji o transakcji nie wolno spodziewać się szybko - piszą.

Państwo ?rodka puchną na potęgę


Miało być dobrze, ale nie aż tak. w czasie gdy dziewiczy kwartał był dla wielu krajów dopiero leniwie oczekiwanym wytchnieniem w recesji, chińska gospodarka - wedle danych władz w Pekinie - urosła aż 11,9. Najwyższe prognozy nie przekraczały 11,5 proc. i były uważane za oderwane od rzeczywistości.

Gortat i korporacja przedłużyli serię


Orlando Magic potwierdza mistrzowskie aspiracje. Podopieczni Stana van Gundy'ego pokonali w Toronto miejscowych Raptors 104:96 i odnieśli 11. wygraną w sezonie, a piątą z rzędu.

Poszukuję strony, na której będą zebrane

wyszukiwarki internetowe

dostępne z poziomu polskiego internetu, najlepiej jeśli na stronie byłby ranking wyszukiwarek internetowych pod względem popularności.

Lech reanimuje boisko


Na stadionie Lecha rozpoczęto prace blisko wymianie murawy, którą położono dopiero co trzy miesiące temu. Po zakończeniu meczu Kolejorza z Jagiellonią Białystok stadion było w tak opłakanym stanie, że władze klubu nie miały innego wyjścia.

Zmodyfikowano zarzuty wobec dwóch policjantów ze sprawy Olewnika


Gdańska Prokuratura Apelacyjna zmodyfikowała jeden z zarzutów przy Remigiusza M. i Macieja L. - dwóch policjantów ze sprawy Olewnika. zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci - za co grozi pięć lat więzienia - został zmieniony na narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Grozi za to do trzech lat.

Kosztowali podatników 61 milionów


Rusza głośna casus Laboratorium Frakcjonowania Osocza (LFO). Jego byli szefowie zaciągnęli ogromne kredyty na fabrykę nowoczesnych leków, wprawdzie produkcja nigdy nie ruszyła, a długi - nad 60 mln - spłacało państwo. Oskarżonym Zygmuntowi N. i Włodzimierzowi W. grozi do 10 lat więzienia.

Tiger Woods powrócił, ale "pupizm" go prześladuje


Tiger Woods wychodzi z dołka. luminarz golfa wystąpił w czwartek w pierwszym od wybuchu seks-skandalu turnieju Masters w Auguście w stanie Georgia. Afera, której był bohaterem, później aczkolwiek na nim ciąży - konkurs "umilał" mu samolot, który ciągnął transparenty wyśmiewające golfistę. - Tiger, chodziło ci o pupizm? - drwił z zapewnień Woodsa o powrocie do buddyzmu jeden z nich.

wręcz przeciwnie najbliżsi w kondukcie


lecz najbliżsi i przedstawiciele władz pójdą w kondukcie żałobnym prezydenckiej pary z Bazyliki Mariackiej. - pies z kulawą nogą z obecnych na Rynku nie będzie szedł na Wawel Traktem Królewskim - podkreślił wojewoda małopolski Stanisław Kracik. Trumny będą umieszczone zanim ołtarzem koronacyjnym królów polskich.

Rosjanie od nowa grają tarczą


Nie minął tydzień od rumuńskiej zgody na stacjonowanie na jej terenie amerykańskiej tarczy antyrakietowej, a szef rosyjskiego sztabu generalnego przypomniał szef argument Moskwy, że amerykańskie plany tarczy antyrakietowej są skierowane przeciwko Rosji.

Wepchnął sobie 18 mieczy do gardła


Dla odrobiny sławy zasoby siły roboczej są w stanie stworzyć doslownie wszystko. Ci w największym stopniu zdeterminowani trafiają do księgi Rekordów Guinessa. Od aktualnie na jej kartach widnieje również nazwisko Chayne'a Hultgrena człowieka, kto wepchnął sobie do gardła 18 mieczy.

"Nie chcemy uchylać przewozów. Stoimy pod ścianą"


- Stoimy pod ścianą, nie możemy dłużej udzielać kredytu przewozów pasażerskich. Nie chcemy anulować pociągów, nie jesteśmy przeciwnikami InterRegio, ale ktoś z przewoźników musi swoją działalność zbilansować - mówił prezes PKP PLK Zbigniew Szafrański. PKP PLK zablokowała dzień dzisiejszy wyjazd na tory 48 pociągów InterRegio zadłużonych Przewozów Regionalnych.

"Gorzej niż bydło na rzeź"


Kontakt TVN24 pęka w szwach od materiałów zarejestrowanych przy użyciu zbulwersowanych pasażerów pociągów Interregio i TLK w ostatnich dniach. Wielu internautów długie godziny musiało spędzić w potężnym tłoku, w nieogrzewanym wagonie. Co się historia z polskimi kolejami?

Sejm doprecyzuje reguły w NBP


sejm chce doprecyzować reguły zastępowania szefa Narodowego Banku Polskiego. zupa czytanie poselskiego projektu nowelizacji ustawy o NBP przeprowadzi w czwartek sejmowa komisja Finansów Publicznych - poinformowała wiceszefowa tej komisji Krystyna Skowrońska (PO).

felerny autobus jak bumerang powraca na ulice


W Koszalinie po raz kolejny zatrzymano trzydziestoletni autobus tak skorodowany, że nie nadaje się do dalszej jazdy. pasztet w tym, że Zachodniopomorska inspekcja Transportu Drogowego stwierdziła to już kilkakrotnie, a autobus wciąż wraca na ulice!